BOLI CIĘ ZĄB?

Twój ząb niespodziewanie zaczął boleć? Czas odwiedzić dentystę. U nas otrzymasz szybką diagnostykę

GODZINY OTWARCIA

Pon. - Pt. 8:00 - 20:00
Sob. 9:00 - 15:00

UMÓW WIZYTĘ

Telefonicznie: 500 700 979 lub 63 272 22 33
Osobiście: ul. 3-go Maja 18, Koło

Aparat ruchomy


Aparat ruchomy

Aparat ruchomy jak sama nazwa wskazuje jest aparatem wyjmowanym przez pacjenta. Nie jest na stałe przymocowany do zębów i w każdej chwili pacjent może sam swobodnie zdjąć taki aparat bez pomocy lekarza ortodonty. Aparat ruchomy jest stosowany z reguły u dzieci i młodzieży dorastającej. Zaleca się je głównie dla pacjentów w wieku 4-12 lat, czyli przed zakończeniem wymiany zębów mlecznych na stałe. W zależności od rodzaju wad zgryzu w ortodoncji stosowane są różne rodzaje aparatów ruchomych.


Aparat ruchomy zbudowany jest z akrylowej płytki oraz drucianych elementów dopasowanych do kształtu zębów. Lekarz ortodonta zakłada aparat ruchomy w celu korygowania nadmiernego wychylenia nieprawidłowo wyrośniętych zębów. Skuteczność takiego leczenia ortodontycznego zależy przede wszystkim od współpracy pacjenta z lekarzem specjalistą. Pacjent powinien ściśle przestrzegać zaleceń ortodonty - zakładać aparat ruchomy na określoną przez niego liczbę godzin w ciągu dnia.


Różnica pomiędzy aparatem stałym, a aparatem ruchomym polega przede wszytskim na obrębie korygowania zgryzu - aparat ruchomy może korygować nadmierne wychylenie zębów w przód lub w tył, nie jest jednak w stanie przesunąć zębów - co czyni aparat stały. Z tego też powodu bardziej skutecznym w ortodontycznym leczeniu wad zgryzu okazuje się być aparat stały.

Przeprowadzone metamorfozy

KONTAKT

  • Stomatologia Koło
    ul. 3 Maja 18, Koło
    tel: 500-700-979 lub 63 272 22 33
  • Media społecznościowe:
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO