BOLI CIĘ ZĄB?

Twój ząb niespodziewanie zaczął boleć? Czas odwiedzić dentystę. U nas otrzymasz szybką diagnostykę

GODZINY OTWARCIA

Pon. - Pt. 8:00 - 20:00
Sob. 9:00 - 15:00

UMÓW WIZYTĘ

Telefonicznie: 500 700 979 lub 63 272 22 33
Osobiście: ul. 3-go Maja 18, Koło

Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym


Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym

Ząb wymagający leczenia kanałowego w większości przypadków jest już w znacznym stopniu zniszczony. Do tego dochodzi utrata sporej części twardych tkanek związana z opracowaniem zęba przygotowującym do leczenia kanałowego. W efekcie korona własna zęba po zakończonym leczeniu kanałowym jest pozbawiona znacznej części twardych tkanek, niejako pusta w środku. Po leczeniu endodontycznym konieczna jest jak najszybsza, trwała rekonstrukcja zęba ze względu na wysokie ryzyko złamania osłabionej i pustej w środku korony zęba. Tylko szczelna i trwała odbudowa przeciwdziała wtórnej infekcji kanałów oraz mechanicznym urazom leczonego zęba.

W naszym Centrum Stomatologicznym wykonujemy poszczególne rodzaje odbudowy zęba:

 

 • Odbudowa samym materiałem kompozytowym (cena 100 - 150 zł)

Jeśli ścianki boczne zęba są zachowane w dobrym stanie i odpowiednim zakresie, to do odbudowy zęba wykorzystuje się typowe wypełnienie kompozytowe. Jednak w większości przypadków nie jest już możliwe odbudowanie korony zęba za pomocą materiału kompozytowego w gabinecie stomatologicznym.

 

 • Odbudowa za pomocą włókna szklanego i materiału kompozytowego (cena 300 zł)

W przypadku bardzo osłabionego korzenia zęba dodatkowo podczas leczenia kanałowego wzmacnia się go wkładem z włókna szklanego, na który kolejno jest przygotowywana odbudowa kompozytowa.

 

 • Inlay(nakład)/onlay(wkład) kompozytowy (cena 500zł)

Przy odbudowie bardzo zniszczonych zębów zalecane jest wykonanie odbudowy protetycznej w postaci inlay/onlay - do tego procesu również  wykorzystywany jest materiał kompozytowy – wykonany pracowni protetycznej po pobraniu od pacjenta wycisku. Kompozyt to materiał o dużej wytrzymałości, dający przy tym efekt estetyczny, dzięki czemu lekarz stomatolog może swobodnie dostosować jego kolor do barwy zębów pacjenta.

 

 • Odbudowa za pomocą włókna szklanego (cena 150 zł) i korony ceramicznej:
 • pełnoceramicznej (cena 1000zł)
 • ceramicznej licowanej na metalu (cena 500 zł)

Przeprowadzone metamorfozy

KONTAKT

 • Stomatologia Koło
  ul. 3 Maja 18, Koło
  tel: 500-700-979 lub 63 272 22 33
 • Media społecznościowe:
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO